Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti võitis teistkordselt Rootsi

Eesti meeste võrkpallikoondis võõrustas pühapäeval Rakveres peetud sõprusmängus Rootsit ja võitis täpselt nagu päev varemgi samas peetud kohtumises, tulemusega 3:1.

Vanemtreener Avo Keele juhendatud Eesti koondis kallutas esimese geimi enda kasuks 26:24 ja oli teises parem 25:18, kuid loovutas kolmanda geimi 17:25. Viimaseks jäänud neljas geim, mis mängiti rootslaste ajapuudusel lühendatult, läks Eestile 16:14.

"Üldkokkuvõttes jäin rahule, oli päris tipp-topp ja saime kaks vajalikku mängu kätte," märkis Avo Keel. "Esimene mäng laupäeval oli kõvemast puust kui täna. Ehkki pidime leppima limiteeritud aja ja harjumatult varase algusega, ei andnud see muidugi põhjust kolmanda geimi, kus mehed platsil praktilised seisid, kaotuseks."

Keele sõnul jäi enne EM-i alagrupiturniiri peetud viimastes kontrollkohtumistes täiuslikkusest puudu vaid nii palju, et tulemata jäänud Valgevene puhul oleks saadud mängida ka teistsugust mängustiili viljeleva meeskonnaga kui oli seda Rootsi.

"Põhi- ja varumeeste vahel ei tahaks piiri tõmmata, sest nende 12 hulgast, kes Zagrebisse lähevad, saame nimetada nelja põhimeest - libero Sten Esna, Argo Meresaar, Raimo Pajusalu ja Janis Sirelpuu," tähendas Avo Keel. "Teised on lahtised ja nimetaksin neid pigem sõnaga stardikuuik. Olukord on selles mõttes hea, sest eilne mäng näitas, et kõik, kes lülitusid vahetusest mängu, tegid seda väga tulemuslikult."

Eesti koondis alustab teekonda Horvaatiasse kolmapäeval. Reedest kuni pühapäevani toimuval EM-i esimesel alagrupiturniiril kohtutakse esmalt Bosnia ja Hertsegoviina, siis Iisraeli ja lõpuks peamise rivaali Horvaatiaga.

Teist korda minnakse samade vastastega kokku 16.-18. juunini Rakveres. EM-i finaalturniirile lunastab otse pääsu alagrupi võitja.
28 Mai 2006
  Kommentaarid