Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Stigmar Cupi esikoha teenis Moskva Trinta

Pühapäeval Tormas lõppenud Stigmar Cup noorte korvpalliturniiril saavutas esikoha Moskva Trinta, keda peeti ka peamiseks favoriidiks.

Otsustav turniiripäev algas mänguga, mis selgitas seitsmenda koha omaniku - Helsinki Masu ei jätnud Tiit Soku korvpallikoolile mingit võimalust ja kallutas kohtumise enda kasuks kindlalt 55:20. Teisel ja neljandal veerandajal lasti eestlastel visata vaid kaks punkti.

Viienda koha sai Stigmar Cupil Paneve˛yse BC Antaris, kes suutis tänu 0,4 sekundit enne mängu normaalaja lõppu tabanud viskele alistada Kuremaa spordikooli. Ühtlasi revanšeerisid leedulased seeläbi reedel samalt meeskonnalt saadud valusa allajäämise.

Kaotajate poolel demonstreeris jällegi head viskekindlust Sven Kaldre, kes kogus parimana 25 punkti.

Pronksimäng kujunes Tormas lätlaste siseasjaks ning mõningase üllatusena viis medalid kuurortlinna BK Jurmala esindus, kes alistas Ventspils Sparsi 69:63.

Turniir finaal Moskva Trinta ja Šiauliai vahel oli samuti finaali vääriline, sest võitja selgus alles mõned sekundit enne lõpusireeni. Kogu punkt-punktis kulgenud mängu murdehetked algasid hetkel, mil viie veaga langesid välja leedulaste kaks liidermängijat. Moskvalased kasutasid seejärel ära oma ülekaalu pikkuses ja viisid esikohatrofee Venemaale tulemusega 67:63.

Kolmandat aastat toimunud Stigmar Cupi võitjameeskonda Moskva Trintat juhendavad treeneritena Andrei Šigin ja Sergei Milke ning mäned˛erina on ametis Sergei Tsarjov. Muide, tänu viimasele on meie korvpallisõpradel olnud võimalus näha Eesti pinnal mängimas ka Moskva CSKA kasvandikke, end NBA-s proovile pannud Sergei Monjat ja Viktor Hrjapat.

Stigmar Cupil valiti samuti turniiri sümboolne viisik ehk All Stars, kuhu kuulusid Karolis Murauskas, Rokas Valancius (mõl. Šialuliai), Alvaras Senkinas (Paneve˛ys), Jevgeni Tsebanenko (Moskva Trinta) ning Sven Kaldre (Kuremaa SK). Turniir resultatiivseimaks mängijaks oli Sven Kaldre keskmiselt 27 punktiga mängust.

Turniir õnnestumisele panid õla alla AS Stigmar ja Marek Ainsam, AS Fifaa ja Magnus Ahuna, A.Le Coq, OÜ Amestop, Torma Prügila ja Toomas Orumaa, OÜ Töörõõm ja Mart Meeru, AS Atko liinid, Torma Vallavalitsus, Jõgeva Vallavalitsus, Kuremaa Ujula ja Raivo Tralla, Erkmaa korvpallikool ja Aivo Erkmaa, Kultuurkapitali Jõgeva ekspertgrupp, Margus Martin, AS Kuma ja Ervin Runnel, Virge Mitt.
02 Oktoober 2006
  Kommentaarid