Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tudengid sportisid ja lustisid Rakveres

Laupäeval ja pühapäeval toimus Rakvere spordihallis tudengite harrastusspordi nädalavahetus - TudengiPall 2006, mille raames peeti tuliseid lahinguid korvpallis ja pimevõrkpallis ning võeti mõõtu teatejooksudes.

Juba kolmandat korda korraldatud võistlustel olid esindatud kümme ülikooli ja kolledžit 180 tudengiga üle Eesti. Traditsiooniliste pimevõrkpalli, korvpalli kõrval selgitati esmakordselt välja ka parim teatevõistluse võistkond.

Kõige esinduslikum oli pimevõrkpalli turniir, kus osales 15 võistkonda. Paremuse selgitamiseks mängiti alagrupiturniir neljas alagrupis ja veerandfinaalidesse pääsesid edasi iga alagrupi kaks paremat võistkonda. Poolfinaalides said kokku TTÜKTÜ – eurovänt ja Tartu Lennukolledž ning TTÜ Lauri ja TÜ Muidu Tudengid.

Esimesena tagas pääsu finaali Tartu Lennukolledž võites 33:29 TTÜKTÜ – eurovänta. Teisest poolfinaalist pääses kahe geimi võiduga finaali TTÜ Lauri. Nii finaal kui ka kolmanda koha mäng kujunesid oodatust ühepoolsemaks. Kolmanda koha saavutasid kahe geimi võiduga (42:17) TÜ Muidu Tudengid. Kahepäevase turniiri parim pimevõrkpalli võistkond oli sel korral TTÜ Lauri, kes finaalis alistas Tartu Lennukolledži skooriga 42:16. „Jäime väga rahule ja ootame järgmise aasta turniiri,” ütles nii laupäevaõhtusel stiilipeol kui ka pimevõrkpalliturniiril teise koha saanud Tartu Lennukolledži magistrant Ragnar Pähn.

Meeste korvpalliturniiril osales kaheksa meeskonda. Mängiti kahes alagrupis, alagruppide kaks paremat pääsesid otse poolfinaali ning alagruppide kolmas ja neljas mängisid veel lisamängud turniiril osalenud kahe Tartu Ülikooli korvpallinaiskonnaga.

Meeste turniiri poolfinaalides kohtusid omavahel eelmise aasta finalistid TTÜ Metsikud Inglid 2 ja Kõrgem Sõjakool (KSK) ning TTÜ Logistika ning Tallinna Majanduskool (TMK). Esimesest poolfinaalist pääses finaali kindla võiduga 41:26 KSK. Teisest poolfinaalist väljus võitjana TTÜ Logistika (43:36). Turniiril saavutas kolmanda koha TMK võites 48:36. Põnevast ja tasavägisest finaalist väljus võitjana TTÜ Logistika, kelle ridades mängis ka tulevikumees kettaheites – kahekordne juunioride maailmameister Margus Hunt. Mängu lõpptulemus oli 43:36. KSK saavutas juba teist aastat järjest turniiril teise koha.

Turniiril osalenud kahest korvpallinaiskonnast osutus sel korral parimaks TÜ Makroflex, kes alistas omavahelises mängus TÜ Harrastajad 50:39. Mõlemad naiskonnad said mängida veel lisamängud meeste korvpalli alagrupi 3. ja 4. meeskondadega.

Esmakordselt kavas olnud teatevõistlustest võttis osa 12 võistkonda. Osalejatel tuli võistlusrajal sooritada kordamööda kolm kukerpalli ette ja taha, seejärel joosta stardikoha vastasoleva korvpalli kolmepunkti jooneni, võtta pall ja tabada korvi. Võistkonna esimesed kolm jooksjat pidid tabama korvpalli palliga kolmepunkti viske ja viimasel kolmel jooksjal tuli võrkpallipall sisse visata väljaspoolt kolmesekundi ala.

Väga põnevas võistluses saavutasid ülinapi esikoha EMÜ Metsandus 3. Teise koha võistkonda Suitsevad Ketsid edestati vaid 3 sajandikuga. Võitja aeg oli 3.26,73, teise koha aeg 3.26,76 ja kolmanda kohe saavutas võistkond Sõjakool & Naised ajaga 3.57,0.

Turniirile panid auhinnad välja Eesti Akadeemiline Spordiliit ja A Le Coq. TudengiPall 2006 toetas ka Hasartmängumaksu Nõukogu.

Traditsiooniliselt toimus kahe võistluspäeva vahel osalejatele ka stiilipidu. Seekordne teema oli „Kuulsad sportlased läbi aegade“ ja osalejate hulgast võis ära tunda judoka Indrek Pertelsoni, kahevõistleja Allar Levandi, olümpiavõitja Erki Noole, USA tuntud naissprinteri Marion Jonesi, Hiina maadleja ja palju veelgi kuulsamaid sportlasi.

Kokkuvõttes võib turniiri lugeda kordaläinuks - korraldajad tänavad kõiki osalejaid.

PIRJO PETERSON, 
Eesti Akadeemiline Spordiliit
07 November 2006
  Kommentaarid