Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti maletšempionid selgitatakse Rakveres

Eesti 2009. aasta malemeistrivõistluste finaalturniir meestele ja naistele toimub 20.-26. veebruarini Rakveres, vahendab Rakvere Maleklubi.

Kokku mängivad võistlustel, mille esikohapreemia moodustab paarkümend tuhat krooni, kümme meest ja kümme naist. Kohal on kõik Eesti paremad maletajad eesotsas suurmeistrite Kaido Külaotsa ja Meelis Kanepiga.

"Rakveresse tulevad nad hea meelega," lausus aastaid Rakvere maleklubi juhtinud Eino Vaher. "Seda enam, et ka septembrikuus toimunud Eesti malekoondise treeninglaagriga maleolümpiaks jäädi väga-väga rahule."

Üks koht Eesti meistrivõistlustel on Vaheri sõnul ette nähtud ka kohalikele maletajatele. "Kui Rakverest pärit rahvusvaheline meister Kalle Kiik vähegi soovib, siis kuulub see koht talle," märkis ta. "Samas pole Kalle minu teada Eesti meistrivõistlustel juba oma viis aastat võistelnud ja tegeleb treeneritööga."

Samaaegselt tiitlivõistlustega korraldab Rakvere Maleklubi koostöös Eesti Maleliiduga 21. ja 22. veebruaril Rakveres vabariikliku kiirmaleturniiri.

Eelmisel kuul Eesti Maleliidu juhatuse esimehe Hendrik Olde ja Rakvere linnapea Andres Jaadla kohtumisel viibinud Eino Vaheri sõnul oli linnapea ettepanekuks korraldada just meistrivõistluste nädalast üks korralik Rakvere malenädal.

"Ka Eesti malekoondise treener Aleksandr Halifman oli kohtumisel Jaadlaga avaldanud soovi siia veel tagasi tulla - sedapuhku siis koos oma malekooli kasvandikega," rääkis Eino Vaher. "Arvan, et need Peterburi noored oleksid meie Rakvere maleklubi amatööridest malemeestele päris korralikeks vastasteks."

Enne olulisemaid jõuproove võõrustab Rakvere linn veel ka Eestimaa XI talimängude male alagrupiturniiri, mis leiab kuue võistkonna osavõtul aset 17. jaanuaril algusega kell 11 Rakvere spordihallis.

Rakvere linna traditsiooniline kiirturniir on kavas 23. mail.
29 Detsember 2008
  Kommentaarid